Velké povzbuzení před startem ligy, říká o výhrách v Champions League bek Plzně Jakub Kindl

Jakub Kindl / foto: HC Škoda Plzeň

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Hokejisté Škody Plzeň naprosto suverénně propluli do osmifinále Ligy mistrů. Po dvou domácích vítězstvích v pátek nejprve překvapivě vyhráli na ledě obhájce titulu z Jyväskylä 6:2, v neděli pak svěřenci Ladislava Čiháka zvítězili v Luganu 3:2. Dva zápasy před koncem základní skupiny tak slaví postup. Jeden z nejzkušenějších plzeňských hráčů Jakub Kindl si zápasy pochvaloval. „Zvládli jsme to na jedničku a ještě nám to zvedlo sebevědomí.“

Dvě výhry z horké půdy v Jyväskylä i Lugana. Jak byste zhodnotil plzeňské venkovní výkony v Champions Hockey League?
Myslím si, že jsme odehráli dobře oba víkendové zápasy. Celý tým předvedl kvalitní výkony, všechny čtyři útoky, všech šest beků a oba dva gólmani. Zvládli jsme to na jedničku.

Před začátkem CHL si všichni uvědomovali, že na vás čeká hodně těžká skupina. Ale po čtyřech zápasech máte na kontě čtyři výhry, k tomu navrch postup. Čekal jste to?
Ne že bych to čekal, ale náš tým je také hodně kvalitní. Šli jsme do toho s pokorou, pokračovali jsme třetinu od třetinu. Zároveň jsme vůbec nekoukali, s kým budeme hrát za týden další zápas. Šli jsme v klidu krok po kroku. Nakonec všichni viděli, že tým máme velice kvalitní, hráli jsme výborný hokej.

Je to velké povzbuzení před startem extraligy?
Myslím si, že určitě ano. Změřit si síly s nejlepšími týmy z Evropy, to vůbec není špatné, je to hlavně dobré pro sebevědomí všech kluků. Během startu v extralize nás to posune dál.

Přesto, dá se něco ještě vylepšit?
Pořád se najdou věci, které se dají zlepšovat. Na videu si takové situace rozebereme, abychom věděli, kam se můžeme dál posunout. Hokej se hraje nahoru a dolů, chyb je během zápasu spousta. Pořád musíme pracovat a zlepšovat se. Na vavřínech určitě neusneme, v týmu je mnoho starších kluků, kteří by něco podobného ani nepovolili. Parta je suprová a všichni táhneme za jeden provaz.