Tragédie na Klatovsku. V troskách letadla zahynula dvoučlenná posádka

foto: Z. Duzbabová/TV ZAK

Aktualizováno 12:20 Pátrání po malém sportovním letadle má smutný konec. Kolem 9. hodiny byly nalezeny jeho trosky v lese blízko Petrovic na Klatovsku. Obě osoby, které byly na palubě, nehodu nepřežily. Dvoučlenná posádka poslala ve čtvrtek pozdě večer nouzový signál, od té chvíle probíhala velká pátrací akce.

Podle policejní mluvčí Martiny Korandové se posádka naposledy ozvala ve čtvrtek v půl deváté večer. Do pátrací akce byl zapojen kromě policejního vrtulníku i vojenský. „Před devátou hodinou ráno jsme u obce Petrovice u Měčína nalezli letadlo a dvě těla bez známek života. Příčinu nehody budeme zjišťovat ve spolupráci s odbornými znalci a pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ potvrdila  po 10. hodině Korandová. Mrtvými jsou žena ve věku 38 let a muž ve věku 63 let.

Vedoucí letového provozu klatovského letiště Zdeněk Sklenář potvrdil, že neměl hlášen žádný noční let. „Nic víc neřeknu, protože to byl soukromý pilot, který měl soukromé letadlo,“ prohlásil Sklenář.

Na místě zasahují také tři jednotky hasičů. „K letecké nehodě na Klatovsku se nebudeme vyjadřovat,“ dodal mluvčí hasičů Petr Poncar.