Velká část iTagů na inteligentních zastávkách v Plzni díky vandalům nefungovala. Nyní je vše v pořádku

foto: PMDP, a.s.

Na sklonku roku 2012 byly všechny označníky zastávek Plzeňských městských dopravních podniků vybaveny zjednodušenými verzemi inteligentních zastávek, tzv. iTAGy. Cestujícímu iTAG umožňuje prostřednictvím mobilního telefonu připojení na Dynamické jízdní řády PMDP (tzv. Panel odjezdů) a přístup k aktuálním dopravním informacím včetně zobrazení možného zpoždění spoje. Toto snadné řešení zjednodušených inteligentních zastávek, které jsou v plnohodnotné podobě velmi nákladné, se, bohužel, stalo velmi rychle oblíbeným terčem vandalů a velká část jich byla často nefunkční. Nyní prošly iTAGy plošnou revizí a jsou opět připraveny pro cestující.

„V posledních týdnech naši kolegové monitorovali stav všech iTAGů, nahradili poničené čipy a QR kódy a zkontrolovali odkazy na všech zastávkách,“ uvádí Michal Kraus, generální ředitel PMDP, a.s. Zároveň vyzývá cestující ke spolupráci: „Chtěli bychom naše zákazníky požádat o zpětnou vazbu, pokud se setkají se zničeným nebo nefunkčním iTAGem. Kontaktovat nás mohou prostřednictvím infolinky nebo webových stránek. Každá taková informace nám pomůže udržovat systém iTAGů aktuální a funkční.“

Řešení je postaveno na technologii NFC (Near Field Communication) pro telefony vybavené touto funkcionalitou. Pro ostatní chytré telefony je panel iTAG je doplněn o QR kód, který zajišťuje podobnou funkci získání elektronické informace pro mobilní telefony bez podpory NFC. Uživateli stačí instalovat do telefonu pouze aplikaci pro čtení QR kódů (tzv. čtečku QR kódů).

Návod na použití iTAGů naleznou cestující na www.pmdp.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here