Velikonoční výlet do Kašperských Hor a na hrad Kašperk

Pohled na hrad Kašperk z Pustého Hrádku

Letošní Velikonoce připadají na přelom března a dubna, prodloužený sváteční víkend tak láká k jarním výletům. Za svěží přírodou, zábavou i poučením se můžete vydat na Šumavu – do malebného městečka Kašperské Hory a na sousední Kašperk, strážní hrad Karla IV.

Velikoční trhy – Kašperské Hory

Oslavy Velikonoc v Kašperských Horách vypuknou již 29. března, kdy se koná One man show Ondřeje Rumla –  NAHUBU. V pátek 30. března odpoledne tematickými tvořivými dílnami pro děti i dospělé ve vestibulu tamního kina. Zvídaví návštěvníci, kteří by se rádi dozvěděli něco více o šumavských velikonočních zvycích a tradicích, jsou v sobotu 31. března od 10.30 hodin zváni na speciální komentované prohlídky města. Na Bílou sobotu se vyplatí také vyrazit do kina na film Alenka v zemi zázraků, který uvede režisér Otakáro Maria Schmidt a zpestří tak oslavy velikonočních svátků.

Velikonoční Kašperské Hory vyvrcholí v neděli 1. dubna řemeslnými trhy, které od 10 hod. zaplní prostranství kolem kostela sv. Markéty. Po poledni se na náměstí rozjede kulturní program, chybět nebude tradiční soutěž o nejlepší velikonoční nádivku a další stylové atrakce. Rušno bude během velikonočního víkendu také na hradě Kašperk, nepřehlédnutelné dominantě krajiny kolem Kašperských Hor. Od pátku 30. března do pondělí 2. dubna jsou připraveny prohlídky, během nichž se návštěvníci dozvědí mnoho zajímavého o životě ve středověku. K vidění budou autentické předměty  a také nástěnná malba zachycující jeden den na Kašperku., která se dokonce rozpohybuje.