Velikonoční program v KD Šeříková: bigbít, Limetal, Komunál i diskotéka nejstaršího aktivního DJ

KD Šeříková v Plzni

Velikonoční volno pobídne mnohé k návštěvě kulturních akcí. Do KD Šeříková můžete v tomto týdnu zajít na koncert Komunálu a Limetalu, na regionální kapely i na diskotéku všech žánrů, kterou připraví nejstarší aktivní DJ na Plzeňsku Petr Březina.

Limetal

Párty na rockový způsob s názvem Bigbítové Velikonoce obstarají 19. dubna Kabát revival Plzeň či kapely Telefon rock, Aušus a DOA. Kabát revival Plzeň již třináct let zažívá neustávající zájem rockových fanoušků, pro které si připravuje stále nový „kabátí“ repertoár. Kapela Telefon rock se posluchačům představila poprvé v roce 1983 a záhy měla v repertoáru výrazné hity. I dnes, s pětatřicetiletým odstupem, si posluchači užívají její melodický bigbít a energii aktuální sestavy kapely. Regionální legenda DOA se před pěti lety vrátila na pódia nejen Západočeského kraje. Opět vymetá pódia tancovaček i větších akcí, a svůj melodický rock šíří mezi všechny, kdo se chtějí bavit. Aušus pochází také z jihozápadního koutu republiky – z Domažlic. Hraje veselý, svižný alko-punk-rock s neméně veselými texty. Ale tohle není žádný „aušus“, přichází pořádný bigbít!

Dvě české rockové kapely, jež slaví stále větší a větší úspěch, pohromadě v KD Šeříková v Plzni. To je koncert Komunálu a Limetalu. Komunál si zejména v posledních letech vydobyl svou pozici mezi českými kapelami a jeho fanouškovská základna stále roste. Texty Komunálu jsou ze života, tedy veselejší i vážnější, a obvykle vyprávějí nějaký příběh. Limetal brázdí republiku se svým melodickým hardrockem zhruba od přelomu let 2015-2016, jeho členové jsou však ostřílení muzikanti. Veronika Mrázová z důvodu radostného očekávání předala během turné paličky svému manželovi, neméně zkušenému bubeníkovi Daliboru Mrázovi, a od mikrofonu bude velmi energicky „úřadovat“ Fany Michalík. A tak si zajisté s textem jedné z jejich písní řeknete „schází mi tón pevný jak zvon“ a vyrazíte 20. dubna na jejich koncert.

Velikonoční nedělní večer 21. dubna bude patřit oldies diskotéce. Nejstarší stále působící DJ plzeňského regionu Petr Březina, který ji pro vás uspořádá, je aktivní již 45 let a stal se již legendou. Jako dýdžej a rozhlasový moderátor je činný od 70. let a ve svém repertoáru má hity všech hlavních žánrů, které od té doby vznikaly, psaly historii populární hudby i mladá léta mnohých z nás. Celý program mívá rozdělený do několika tematických hudebních bloků. Na své si tak přijdou milovníci „šedesátek“, éry diska, ale i klasického rocku. K dispozici bývají i „anketní lístky“, kam si návštěvníci mohou napsat, jakou píseň, případně interpreta či hudební žánr by chtěli během večera slyšet.