Velikonoční farmářské trhy

I když do Velikonoc  zbývá ještě více než týden, jejich náznak je už v mnoha směrech tady. Jde třeba o Velikonoční farmářské trhy, které se konají už tuto sobotu v Tachově v areálu komunitního centra, v objektu bývalého závodu Rybena. Tyto tradiční farmářské trhy nabízejí od 9 do 12 hodin  kvalitní potraviny i možnost občerstvení.

„Trhy pořádáme jednou za měsíc v areálu našeho komunitního centra. V průměru tady najdete 20 prodejců, kteří nabízejí tradiční druhy čerstvé zeleniny, ale nechybějí ani uzenáři, pečivo, koření, vejce a drůbež. Zajímavostí na tomto trhu je medovina z Podhradí, přímo z Přimdy,“ sdělila Ilona Gonová, předsedkyně centra Komunitních aktivit Tachovska.

Farmářské trhy jsou mezi lidmi velmi oblíbené, a to hned z několika důvodů.  Většinou se totiž jedná o místní produkty,  plodiny pocházející z  místního regionu,  jsou sklízeny v nejlepší zralosti a obvykle se prodají do 24 hodin od sklizně.  Rodinné farmy a zemědělci z regionu totiž  nezůstávají v anonymitě a berou odpovědnost k zákazníkovi vážně. Navíc výkupní ceny, které zemědělec za své produkty dostává ve velkoobchodě, jsou obvykle velmi nízké – někdy dokonce pouze pokrývají náklady. Místní zemědělci, kteří prodávají své zboží přímo spotřebitelům, nemusejí využívat prostředníků a mohou tak za své výrobky dostat vyšší cenu.

Pokud se vám nechce až do Tachova, máme ještě jeden tip. Jarní farmářské trhy najdete i v proluce na Masarykově náměstí ve Zbiroze. Začíná se v 8 hodin a prodává až do 12 hodin. Od půl desáté bude nakupujícím i prodávajícím vyhrávat myslivecká kapela Atlas. O zábavu nepřijdou ani děti, pro které je ve Zbirožském dvoře připraven workshop nazvaný        „Malujeme jaro“.

Jan Malý

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here