Veletrh pracovních příležitostí pro absolventy

Praktická výuka v SOU Domazlice

V prostorách Středního odborného učiliště Domažlice se zítra v době  od 14 do 17 hodin uskuteční  veletrh pracovních příležitostí také v Bavorsku. Seznámit se s nabídkou pracovních a studijních příležitostí v českých firmách  a v sousedním Bavorsku mají zájemci možnost přímo v budově školy v ulici Prokopa Velikého 640.

Jedná se již o 3. ročník informační burzy s názvem „Veletrh pracovních příležitostí“- „Berufsifomesse“, který se koná ve spolupráci s Úřadem práce Domažlice, Landkreis Cham, OHK Domažlice a IHK Cham. Přítomno bude kolem 25 zástupců nejen strojírensky zaměřených firem, pracovníků škol, komor, cechů a sdružení, kteří dokáží zodpovědět  dotazy případných možností dalšího studia u nás a v Německu, nebo získat informace z první ruky ohledně pracovního uplatnění, případně dostat velmi cenné kontakty. Přítomni budou zástupci všech oborů, které ve se škole vyučují – strojírenství, elektromechanik, truhlář, gastronomie, kadeřník, kosmetička.

„Po vystudování se naši žáci bez problému uplatňují na trhu práce, někteří získají pracovní smlouvu dokonce již v průběhu studia. Strojírenské obory a obor elektromechanik sponzorují firmy už od prvního ročníku, kdy žáci získávají měsíční finanční odměny a po ukončení školy do této firmy nastoupí. Mají tak prakticky za sebou důležitou praxi. Zajímavé jsou i mezinárodní odborné praxe, stáže v německých strojírenských firmách, restauracích a hotelech a další aktivity zaměřené na procvičení nejen odborné němčiny. Výborné zázemí a vybavení školy, nové stroje a zařízení, přístup a práce s nejnovějšími technologiemi – to jsou důležité součásti odborného výcviku pro vzdělání ve všech oborech,“ říká ředitelka SOU v Domažlicích a Stodě Mgr. Zdeňka Buršíková.