Velbloudice Goldie dostala k narozeninám dort z ovoce a zeleniny

foto: Zoo Plzeň

Samice velblouda dvouhrbého Goldie oslavila v plzeňské zoo dvacetiny. Goldie se narodila v Liberci 24. března 1994. Partnerem v Plzni je jí dvanáctiletý samec Mulisák.

Velbloudy najdete v nové expozici společně s osly kulany a gazelami perskými. Jejich stáj má tvar mongolské jurty. „První velbloud se v plzeňské zoo objevil již v polovině 50. let. Od 60. do 90. let zde byli i jednohrbí velbloudi. Celkově se v plzeňské zoo narodilo už 18 velblouďat,“ vyjmenoval tiskový mluvčí zoo Plzeň Martin Vobruba. Goldie dostala k narozeninám od svých ošetřovatelek dort z ovoce, zeleniny, piškotů a housek.

Kdo je v plzeňské zoo starší než Goldie? 
„Takových zvířat není mnoho. Je tu chována řada krátkověkých druhů nebo novousedlíků a mladých jedinců. Samozřejmě želva matamata třásnitá, plameňáci chilští a samice krokodýla čelnatého – ti všichni dorazili v polovině 70. let. Následuje medvěd hnědý Pišta (*1981), Miky (*1993) a šimpanzi Zizwa, Zedoenja (1994) a Bask (1993),“ říká Martin Vobruba a dodává, že starší jsou také želvy ostruhaté a krajty mřížkované. Pozoruhodný je i první pár tučňáků Humboldtových, kde se sameček postupně blíží třicítce.