Vedení Viktorie po incidentu fanoušků na Letné: Na vinících budeme vymáhat škody

Sobotní šlágr na Letné mezi Spartou a Plzní, který Pražané vyhráli 4:0, měl hodně nedůstojnou tečku. V závěru zápasu z kotle fanoušků Viktorie vylétla světlice a došlo tak ke zranění fanynky Pražanů. V pondělí dopoledne se k celému incidentu vyjádřilo vedení Plzně.

„Klub FC Viktoria Plzeň na základě získaných informací vyjadřuje rozhořčení a zároveň politování nad chováním jednotlivců, kteří mají na svědomí zranění diváků na stadionu při utkání mezi AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň,“ uvedl klub v prohlášení.

K celému incidentu došlo 10 minut před koncem zápasu, rozhodčí kvůli řádění fandů musel duel přerušit. „Za tento bezohledný akt se jako klub chceme omluvit a zároveň deklarovat, že takové osoby nepovažujeme za své fanoušky a podnikneme v rámci dostupných možných opatření všechny kroky k zamezení jejich vstupu na veškerá utkání FC Viktoria Plzeň,“ chce být nekompromisní vedení Plzně.

Vedení Viktorie zároveň přiznalo, že si všech slušných diváků a fanoušků váží. „Jsou nedílnou součástí klubu, a tento krok učiníme i s ohledem na jejich bezpečí a komfort na stadionu. Na vinících zároveň budeme vymáhat vzniklé škody v souvislosti s tímto incidentem. Především však pevně věříme, že zranění diváci budou v pořádku bez jakýchkoliv následků a podobný incident se již nebude na fotbalových utkáních opakovat,“ dodal plzeňský klub v prohlášení.