Ve Vochově srazil vlak člověka. Muž přebíhal koleje, střet nepřežil

ilustrační foto / plzen.cz

Aktualizováno 15:53 Na nádraží ve Vochově usmrtil vlak čtyřiatřicetiletého muže poté, co spolu s dalšími dvěma ženami přebíhal koleje. Jedna z žen skončila se zraněním nohy v nemocnici.

„Muž ročník 1984 utrpěl zranění neslučitelné se životem, náš lékař na místě konstatoval smrt,“ informovala Andrea Divišová ze Záchranné služby Plzeňského kraje s tím, že na místo byl povolán koroner. Jednu ze dvou žen vlak částečně také zasáhl, měla utrpět zranění dolní části těla.
Podle policejní mluvčí Dagmar Brožová k tragédii došlo poté, co muž a další dvě ženy přebíhali koleje. „Muž byl zachycen vlakem. Utrpěl zranění neslučitelná se životem. Na místo kriminalisté Územního odboru Plzeň – venkov, krizový intervent bude vyrozumívat rodinu zemřelého,“ sdělila Brožová. Ve vlaku cestovalo 24 osob, nikdo nebyl při střetu zraněn. Strojvedoucí se podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem.
Provoz v úseku Plzeň-Křimice – Kozolupy musel být přerušen. „Zavedena byla náhradní autobusová doprava,“ uvedly České dráhy.