Ve středu se rozjede populární cyklistická Giant liga

foto: Giant liga

Už 18. ročníkem bude letos pokračovat cyklistická Giant liga. Její první závod se koná  ve středu 10.4. od 17:30 na Rapidu na Doubravce. Kromě tradičního areálu se cyklisté představí také třikrát v Táboře ve sportovním areálu Komora a jednou v Milovicích. Titul bude obhajovat Martin Boubal.

foto: Tomáš Tesař

Celý ročník bude rozložen do šesti měsíců a 14. závodů. Cyklisté tak budou mít od dubna do září nejen v Plzni na Rapidu připravené cyklistické kriterium a mohou tak pravidelně závodit a testovat svoji výkonnost. Díky rozměrům jedinečného asfaltového oválu v Plzni na Rapidu, tak mohou společně startovat junioři, ženy a muži. Kde pak ženy končí ve 38., junioři 42. a muži v 50. okruhu.

Pravidelně je jako 4. závod seriálu zařazena klasika na kostkách Pave Tour Milovice. „Tento závod na 120 km v bývalém vojenském prostoru Milovice se osvědčil, a tak pokračujeme i v letošním roce,“ uvedl pořadatel Giant ligy Jan Kotal.

Další osvědčenou jistotou budou tři starty v Táboře. Samozřejmostí je i série závodů pro licencované mladší a starší žáky pod názvem „ Il sano Cup“. Kategorie mládežníků tak bude mít svůj vložený start, před každým závodem Giant Ligy na Rapidu již od 16:40. Další, kdo se zapojí do pořádání mládežnických závodů v rámci Giant ligy 2019 je Roman Kreuziger Cycling Academy pod vedením zkušeného Petra Kubiase.

Giant Liga 2019 tak to je tradiční soutěž aktivity o puntíkovaný dres „Bageterie Boulevard prestige“. Pro jezdce nad 40 let je připraven „NaCesty.cz Cup“ a vítěz si opět užije tréninkový pobyt na Mallorce. Kategorie juniorů v letošním roce bude soutěžit o bílý dres „Vittoria Cup“. A ženy budou soutěžit o „LIV – SWEEP – Cup“. Lídr seriálu se pak oblékne do zbrusu nového žlutého dresu SWEEP.

GIANT LIGA 2019 a pořadatelé budou v letošním roce organizovat i náborové závody pro děti v kategoriích od 3 -12 let. Znovu se tak rozjede tradiční HERVIS dětská TOUR složená ze 6 závodů, v Plzni v areálu Rapid a dalších městech.