Ve Smetanových sadech je nová výstava: fotografie ze Šumavy

ilustrační foto

Putovní výstava fotografií Šumavy k 130 výročí narození všestranného umělce Josefa Váchala byla zahájena před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje ve Smetanových sadech v Plzni. Jmenuje se „Šumava umírající? Ne. Romantická“. Výstavu můžete vidět do 29. dubna.

Výstavu celkem jedenácti fotografů k 130. výročí narození Josefa Váchala připravil fotograf a znalec Šumavy Václav Vetýška. S jeho vlastní fotografickou tvorbou, která dokumentuje nedotčená místa Šumavy, se mohla seznámit veřejnost i díky podpoře Plzeňského kraje v minulých dnech v Bruselu, a to přímo v prostorách Evropského parlamentu.

„Jsem rád, že přírodní krásy Šumavy mohou diváci nyní obdivovat prostřednictví těchto velkoformátových fotografií i v samotné Plzni,“ prohlásil Václav Štekl, který je přesvědčen, že „je důležité přijmout samostatný zákon, který by řešil problematiku Národního parku Šumava“. Plzeňský kraj na realizaci této výstavy přispěl částkou ve výši 130 000,- korun.

Vystavené fotografie v Plzni bude moci nejširší veřejnost shlédnout na venkovních panelech před budovou Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje i v samotné budově knihovny do 29. dubna 2014. Odtud vystavené snímky budou putovat do dalších měst v regionu. Jejich první zastávkou budou Kašperské Hory.

AKCE v Plzeňském kraji? Kulturní, společenské, sportovní, gastronomické a jiné významné i méně významné akce pořádané v Plzeňském kraji naleznete na informačním zpravodajském portálu plzen.cz. AKTUÁLNÍ AKCE A UDÁLOSTI.