Vážně nemocnému Kubíkovi (11) pomohou kapely i spanilá jízda

Jedenáctiletý Kubík s dresem plzeňského odchovance, aktuálně fotbalisty Sigmy Olomouc, Martina Sladkého. Foto: TJ Sušice

Jedenáctiletý Jakub Ducháč má po komplikovaném porodu problémy s motorikou na jedné polovině těla i výrazné problémy s řečí. S finančním zajištěním nákladné rehabilitace mu má pomoci akce, kterou pro Kubíka uspořádá klub US Cars Friends z.s. Czech republic (USCF).  Kromě čtyř kapel, které 19. října na náměstí Republiky v Plzni vystoupí, se pojede i spanilá jízda. Celá akce bude pro širokou veřejnost a bez vstupného.

Kubík Ducháč se narodil 3. března 2008 po komplikovaném porodu kleštěmi. Bohužel musel být oživován a převezen na neonatologické oddělení, kde byl týden v umělém spánku. Ve 2 letech mu ale lékaři diagnostikovali DMO – diparetická forma až triparéza. Dnes chodí, ale má výraznější problém s rovnováhou, po určité chvíli vždy upadne, na pravé ruce a noze má ztíženou motoriku, vývoj řeči je opožděný. Po mentální a psychické stránce je v pořádku. Od září 2015 chodí do školy, kde se mu moc líbí. Pravidelně doma s rodinou cvičí, dojíždí na rehabilitační kontroly, na logopedii, hipoterapii, absolvoval pobyty v lázních Kubík tak posílil svalstvo celého těla, zlepšil rovnováhu a stabilitu a zlepšili se pohybové stereotypy. Kubíček dělá při pravidelné rehabilitaci stále pokroky, ale má velké nedostatky v rovnováze a koordinaci.

Právě s další rehabilitací mu má finančně pomoci charitativní akce. „Kapelám bude předcházet „spanilá jízda“, kdy zhruba 100 amerických vozidel se v sobotním dopoledne 10:00 – 12:00 sjede v areálu Plzeňského pivovaru, kde si vozidla může prohlédnout široká veřejnost, Kubík si vybere 50 vozidel, které se formou „spanilé jízdy“ přemístí z areálu Plzeňského pivovaru na náměstí Republiky, této jízdy se zúčastní i Kubík, pojede v prvním vozidle kolony. Vozidla zůstanou cca od 12:30 do 16:30 na náměstí Republiky, kde budou vystaveny veřejnosti, od 13:00 pro Kubíka vystoupí na náměstí Republiky dětský pěvecký sbor Mariella Plzeň, dále vystoupí žákovské rockové kapely LEVITACE a S.O.N. z 15 základní školy Plzeň, následně vystoupí s kytarou Adam Růžička a kolem 16:00 se představí hráči amerického fotbalu Plzeňští Patrioti, v 16:30 bude hromadný odjezd zpět do Plzeňského pivovaru, na náměstí ihned po odjezdu začnou vystupovat kapely EROZE, METALLICA CZECH TRIBUTE BAND, MAELSTRÖM a DOA rock.

Po celou dobu konání akce, tedy cca od 12:30, bude na náměstí umístěn stan se zapečetěnou skleněnou schránkou, kde budou moci návštěvníci akce dát jakýkoliv finanční dar, či příspěvek na rehabilitační léčbu Kubíka. Na závěr bude celý finanční obnos předán na pódiu rodičům Kubíka.

Program na náměstí Republiky:

12:30 – 16:30 výstava amerických vozidel
13:00 – 13:30 dětský pěvecký sbor Mariella
13:30 – 14:45 Adam Růžička s kytarou
14:45: 16:00 žákovské rockové kapely LEVITACE a S.O.N.
16:00 – 16:30 prezentace Plzeňští Patrioti, hráči amerického fotbalu
17:00 – 18:15 kapela EROZE Staňkov
18:15 – 19:30 kapela METALLICA CZECH TRIBUTE BAND České Budějovice
19:30 – 20:45 kapela MAELSTRÖM Plzeň
20:45 – 22:00 skupina DOA rock – rocková legenda Plzeň