AKTUALIZOVÁNO: Smrtelná nehoda uzavřela silnici na severním Plzeňsku

Jedna mrtvá žena, těžce zraněné dítě a další lehce zraněná mladá žena. Taková je bilance tragické nehody, k níž vyjížděly záchranné složky na silnici mezi obcemi Kožlany a Kralovice na severním Plzeňsku.

„V 7:35 došlo k vážné dopravní nehodě mezi obcemi Kožlany a Kralovice. Šlo o čelní střet dvou osobních vozidel,“ potvrdila policejní mluvčí Ivana Jelínková. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, jedné ženě už ale nedokázaly pomoci. „Náš lékař bohužel na místě musel u jedné z žen konstatovat exitus z důvodu zranění neslučitelných se životem,“ uvedla Andrea Divišová ze Záchranné služby Plzeňského kraje. Další dva zraněné pak záchranáři transportovali do nemocnice. „Jedná se o ženu ročník 1988, ta utrpěla lehčí zranění, a o osobu mladší osmnácti let s těžkým zraněním,“ dodala Divišová.

Policejní mluvčí Ivana Jelínková později upřesnila příčiny nehody. „Pětadvacetiletá řidička jela s osobním vozem Renault Twingo od Kožlan směrem na Kralovice. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že mezi těmito obcemi nepřizpůsobila rychlost povětrnostním podmínkám a vjela do protisměru. Tam se střetla s protijedoucím vozidlem, které řídila žena (31). Mladší řidička bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem.“

Komunikace byla v době zásahu a při vyšetřování nehody uzavřena v obou směrech.

Na silnicích Plzeňského kraje zemřelo v letošním roce 26 lidí, loni při nehodách v kraji vyhaslo 44 lidských životů.