Vážná nehoda uzavřela silnici mezi Městem Touškov a Čemíny

ilustrační foto: ZZS PK

Aktualizováno 19:06 Kolem půl 6 došlo na silnici z Města Touškov do Čemín k hromadné havárii čtyř aut a autobusu. Silnice musela být uzavřena. Záchranáři z místa transportovali do nemocnic pět osob.

Jak potvrdil mluvčí hasičů Petr Poncar, jednoho člověka bylo nutné vyprostit, zbylé tři osoby byly ihned v péči lékařů. Všichni zranění jsou z osobních aut. „Z místa nehody jsme převáželi jednu osobu po vyproštění při vědomí se středně těžkým poraněním na urgentní příjem FN Lochotín. Další čtyři osoby byly transportovány na úrazovou a chirurgickou ambulanci. Nikdo z účastníků nebyl přímo ohrožen na životě,“ informovala mluvčí záchranné služby Veronika Albrechtová.

„Dle zatím dostupných informací vozidlo jedoucí od Města Touškov na Čeminy pravděpodobně předjíždělo autobus a v protisměru se postupně střetlo se dvěma protijedoucími vozidly, která jela od obce Čeminy na Město Touškov. Řidič dalšího, čtvrtého vozidla, aby zabránil střetu, sjel a havaroval do příkopu,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Fialová s tím, že v důsledku dopravní nehody je uzavřena komunikace číslo 180 v obou směrech mezi obcemi Město Touškov a Čeminy na severním Plzeňsku. Policie v místě odklání dopravu.

foto: ZZS PK