Vánoční trhy na náměstí Republiky v Plzni mají za sebou první týden

foto: archiv

I v letošním roce se na náměstí Republiky konají Vánoční trhy a to nejen v obvyklém termínu 23.11. – 23.12, ale jak nám sdělil jeden z hlavních organizátorů trhů Jaroslav Strohschneider, v menším rozsahu budou pokračovat, vyjma prvního vánočního svátku, až do 1. ledna 2019, kdy bude celý program na náměstí Republiky ukončen kulturním programem a ohňostrojem, který bude organizovat Městský obvod Plzeň 3.

Na náměstí Republiky už je v těchto dnech patrná vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. Je zde možno vidět ukázky z lidových tradic a řemesel se zaměřením na Vánoce a vánoční tématiku. Je zde možno načerpat inspiraci na vánoční dárky nebo je zde rovnou koupit. Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě , děti i dospělé bohatý kulturní program plný vánočních koled.

„Do Betléma přibylo dalších pět figur a je jich už více než 70. Na ploše se objevil svítící Anděl vysoký 3,5 m a malebné perníkové chaloupky se staly oblíbeným místem pro fotografování návštěvníků trhů,“ dodal Jaroslav Strohschneider. Na ploše se objevila další světla a světelné efekty. Je zde celkem 130 stánků, tradiční Plzeňský kolotoč a denně hudební program. Hudební skupiny vystupují několikrát za odpoledne, zpravidla od 15, 16, 17 a 18 hodin. Trhy jsou otevřeny denně od 9 do 19 hodin a každý podvečer vystupuje v roli plzeňského ponocného Zdeněk Zajíček. Celou fotogalerii najdete zde.