Vánoční stromek se rozsvítil i na Nové Hospodě

foto: ÚMO Plzeň 3

Stejně jako na náměstí Republiky a na jiných místech v Plzni se vánoční stromek rozsvítil i v areálu Sokola na Nové Hospodě. Samotnému rozsvícení vánočního stromku předcházel tradiční průvod s lampiony a světýlky, který prochází tuto část třetího plzeňského obvodu a je zakončen v areálu TJ Sokol Nová Hospoda.

Ve skvělé předvánoční atmosféře, ve světle ohně a za zvuků koled se zde rozsvítil vánoční stromek a přítomni byli i zástupci vedení centrálního obvodu. Starosta David Procházka s I. místostarostou Petrem Balounem nepřijeli s prázdnou. Účastníci setkání dostali svařák na zahřátí a zkrátka nepřišly i přítomné děti, pro které byly přichystány čokoládové figurky a sladkosti. „Už jen kvůli té úžasné sousedské atmosféře, která tu mezi lidmi je, sem jezdím rád. Povídání s místními lidmi je vždy milé a přátelské,“ prozradil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Na této akci jsem poprvé a pověst, která ji předchází, opravdu nezklamala. Je moc pěkné vidět, jak společně místní lidé dodržují tradice,“ dodal Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.