Vánoční inspiraci najdete na Rukodělném jarmarku v Plzni – Bolevci

ilustrační foto / plzen.cz

Už podruhé se bude konat v Bolevecké sokolovně Rukodělný jarmark. Zajímá vás, jak vznikají ručně vyráběné šperky, ozdoby, oděvy či potřeby do domácnosti? Chtěli byste výrobní postupy probrat s podobně zapálenými lidmi? Nebo hledáte inspiraci na vánoční dárky či výzdobu? Pak přijďte v sobotu 12. prosince od 8 do 16 hodin do Bolevecké sokolovny.

rukodělný jarmark„Už předcházející jarmark ukázal, kolik šikovných lidí v našem okolí žije. Doufám, že přijdou znovu a přidají se k nim ještě další. Jsem velmi ráda, že ruční výroba a tradiční řemesla jsou opět velice oceňována,“ říká místostarostka Městského obvodu Plzeň 1 Ivana Mádlová, která nad akcí převzala záštitu.

Na jarmarku nebudou chybět například ukázky tkaní na stavu, výroby vitráží nebo práce na hrnčířském kruhu, které nadchly návštěvníky prvního ročníku jarmarku, jenž se konal letos v dubnu. Zajištěno bude i občerstvení. „Chtěla bych pozvat nejen obyvatele našeho prvního obvodu, ale ostatní obyvatele města, aby si udělali čas a přišli si vybrat ručně dělané dárky od českých výrobců,“ dodala Ivana Mádlová.