Vánoce známých Plzeňanů/ 1. díl

ilustrační foto

Jak budou trávit plzeňské osobnosti vánoční sváty? Udržují tradice? Jaká je jejich štědrovečerní večeře i další zajímavosti. Několika známých Plzeňanů jsme se na to zeptali.

Pavel Horváth, bývalý fotbalista FC Viktoria Plzeň:
Tak jako každý rok se budu snažit se hýbat, bude tradiční hokej. Na Štědrý den máme kapra, malému nosí ještě dárky Ježíšek. Pro nás to má ještě nádech dětství, letos asi naposledy. I Boží hod si samozřejmě užiju, jídla bude dostatek. Budu to ale trávit sportovně, abych vypadal líp, než teď.

David Šlouf, radní města Plzně:
Svátky strávím samozřejmě s rodinou a nejbližšími. Pokud bude sníh, dáme nějaký výlet na Šumavu. Na Štědrý den máme tradičně knedlíčkovou polévku a kuřecí nebo vepřové řízky. Já dělám tradičně pro celou rodinu bramborový salát. Udělám vždy dva hrnce a pak si to rozdělíme.

Tomáš Holub, biskup:
Vánoční svátky jsou pro mě místem setkání s lidmi při bohoslužbách a s bezdomovci, kterým budeme dávat na biskupství polévku. Budu u rozdávání betlémského světla a bohoslužby u Františkánů a v Kladrubech. Štědrovečerní večeři plánuji s mojí rodinou, což je biskup František, sestry a generální vikář. Jsme docela pokrokoví, generální vikář je specialista na mořské plody, takže se určitě při večeři objeví. Těším se, že se také potkám s rodinou a snad vyjde i nějaký ten čas na běžky. Se svými příbuznými pak Vánoce prožiji až 26. prosince.

Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora Plzně:
Vánoce samozřejmě budu prožívat se svojí rodinou, těším se na to, že budu konečně v klidu doma. Bohužel to nebude dříve, než toho 24. prosince. Zvažuji teď, jestli ještě vezmu děti někam na hory, nebo někam jinam. Ale je pravda, že to pracovní tempo teď v posledních dnech bylo vražedné. Budu proto rád v širším rodinném kruhu, u štědrovečerní večeře samozřejmě nebude chybět bramborový salát, těším se na to moc.