Vánoce známých Plzeňanů/ 3. díl

ilustrační foto

Jak budou trávit plzeňské osobnosti vánoční sváty? Udržují tradice? Jaká je jejich štědrovečerní večeře i další zajímavosti. Několika známých Plzeňanů jsme se na to zeptali.

Radek Motlík, házenkář:
Dcera si postavila nový dům, takže pojedeme na Štědrý den asi tam. Těším se na pohádky, filmy a na cukroví. Je klid, všichni se milují.

Martin Baxa, primátor Plzně:
Vánoce mám tradičně rozdělené. Manželka pochází z Moravy. Na Štědrý den budu v Plzni. 23. prosince chci rozlévat na náměstí nealkoholický primátorský punč, na Štědrý den pak poobědvám na biskupství se sociálně potřebnými a navštívím policisty. První svátek vánoční budeme mít s manželkou pro sebe, na druhý svátek odjedeme na Moravu za manželčinými rodiči a budeme trávit volné dny tam.

Tomáš Chorý, fotbalista:
Těším se na Moravu za rodinou, snad půl roku jsem tam nebyl. Tam si to s celou rodinou užijeme. Jelikož mám pětiměsíční dceru, tak přemýšlíme, jak Vánoce uděláme. Chceme něco vymyslet. K večeři bude klasicky bramborový salát s kaprem. Nebojím se toho, šoupnu tam i nějaké to cukroví.

Josef Bernard, hejtman Plzeňského kraje:
Vánoce budu samozřejmě trávit v rodinném kruhu, nikdy jsem tuto tradici neporušil. Na Štědrý večer jsem obvykle v nejužším rodinném kruhu. Hned 25. prosince odjíždím na běžky do Alp, takže se na to moc těším.