Vánoce s Indiánem přilákaly před zimní stadion v Plzni davy lidí

foto: V. Čermák

Pořádně nabitý indiánský program nachystal hokeový klub HC Škoda Plzeň na sobotu 16. prosince. Před Home Monitoring Arénou se  konaly Vánoce s Indiánem, akce pro pro fanoušky, děti i celé rodiny. U zrodu myšlenky předvánočního setkání hokeujového klubu a fanoušků stál už v roce 2009 ředitel HC Škoda Plzeň Emil Kristek.

Program byl plný indiánských soutěží a představení, zejména tanečních. Ve třech blocích vystoupili indiánští tanečníci, pro děti pak byl připravili malý taneční kurz. Na závěr si pak všichni mohli zatančit tanec přátelství. Z dalších atrakcí to byl například lov bizonů, hod tomahawkem, výroba čelenek s pravým perem a další. Nechybělo  ani dobově vybavené indiánské teepee.

Zvlášť  pro děti byl připraven dětský koutek Hitrádia FM Plus s oblíbeným malováním na obličej. Pro děti byly připraveny i různé samolepky a placky Hitrádia i cukroví. Fanoušci měli úplně novou možnost  vyfotit se s letos vyrobeným  totemem HC Škoda Plzeň, který by měl hokejistům přinášet nejen štěstí,  ale i jim dodat bojového ducha, který byl vlastní dobovým  indiánským bojovníkům. Novinkou letošního ročníku akce byla  ledová hora plná hodnotných dárků. Princip spočíval ve spoustě ledových částic, ze kterých se tato hora skládala. Ale jen některé obsahovaly čísla od jedné do padesáti, která znamenala získání jedné z 50 cen. První cenou byl například reprezentační dres Milana Gulaše, druhou cenou byl  reprezentační dres Jana Koláře, dalšími například kalendáře HC Škoda Plzeň, kelímky nebo placky  jednotlivých hráčů atd. Je pochopitelné, že po vyhlášení soutěže se rozpoutal urputný boj.

Moderátor odpoledne Ladislav Ghitan uvedl postupně na pódiu Miroslava Indráka a Davida Skleničku, v další části programu pak Miroslava Preisingera a Davida Stacha a i když původně o hokeji neměla být vůbec řeč, přece jen na těžký zápas po reprezentační přestávce 20. prosince, který plzeňské  hokejisty čeká, se nemohlo nevzpomenout.​ Celá akce pak vyvrcholila hodinovým koncertem  skupiny Zvlášňý škola, která zahrála i plzeňskou hokejovou hymnu Modrobílá.

Ani zima  nemohla odradit stovky návštěvníků. Všem dětem byl k dispozici čaj zadarmo, pro dospělé v dresu HC Škoda byl zdarma svařák. Po celou dobu akce byl otevřený indiánský fanshop, kde si každý mohl zakoupit poslední vánoční dárky. K dispozici byly i další stánky s bohatým občerstvením, včetně klasických klobás a párků v rohlíku.

Další fotografie zde.