V tratolišti krve zemřela dívka (18) kvůli neopětované lásce

Kriminalisté vyšetřují smrt mladé ženy ve Zdemyslicích. Foto: Richard Beneš

Motivem pondělní krvavé vraždy osmnáctileté dívky ze Zdemyslic na jižním Plzeňsku byla neopětovaná láska. Už delší dobu jí nadbíhal její bývalý spolužák (18), ale dívka měla přítele. V osudný den se mladík dostal do domu, kde na dívku zaútočil nožem. Oběť zemřela na místě na následky bodnořezných poranění. Pachatel si svůj čin zřejmě naplánoval. Informovala o tom mluvčí policie Markéta Fialová.

„Z výslechů svědků i podezřelého bylo zjištěno, že muž si svůj čin zřejmě promyslel již několik dní předem. V osudný den pak měl v odpoledních hodinách vstoupit do domu za poškozenou a způsobit jí bodnořezná poranění, kterým dívka na místě podlehla,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Fialová.

Foto: Richard Beneš

Podle našich informací dívka utrpěla necelých deset bodných a řezných ran v oblasti hrudníku a krku. Vražedný útok ze strany známého zřejmě nečekala, na místě činu nebyly stopy svědčící o zápasu. Dívku v kaluže krve měla najít její babička. Pachatele policisté zadrželi bezprostředně po činu. Působil klidně a chladnokrevně, svého činu prý nelitoval.

Ještě v pondělí večer po provedení všech potřebných úkonů a zadokumentování důkazních prostředků obvinil vrchní komisař krajského ředitelství policie zadrženého mladíka ze zvlášť závažného zločinu vraždy a zároveň podal státní zástupkyni podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. O vazbě se bude rozhodovat dnes. V případě rozhodování o vině a trestu obviněnému hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

Kriminalisté na místě činu. Foto: Richard Beneš