V sušické nemocnici letos vzrostl počet pacientů o desetinu

foto: Nemocnice v Sušici

Počet ošetřených pacientů v sušické nemocnici vzrostl meziročně na některých odděleních o více než desetinu. Roste zejména množství výkonů na chirurgické ambulanci, ale i na interně, oddělení následné péče nebo na rehabilitačním oddělení. Většímu růstu brání nenaplněné personální kapacity nemocnice. Na podzim plánuje otevření oddělení jednodenní lůžkové chirurgie.

foto: Nemocnice Sušice

Zřetelný nárůst nemocnice zaznamenala na chirurgické ambulanci, kde od dubna obnovila nepřetržitý provoz. Ten byl omezen za předchozího vlastníka. Během června například ošetřili na chirurgickém oddělení 1602 lidí, což je v meziročním srovnání o 170 lidí více. Více než desetiprocentní nárůst oddělení hlásí i za další měsíce. Nejčastěji se jednalo o úrazy, zlomeniny, převazy chronicky nemocných pacientů nebo bolesti břicha.

„Lidé v Sušici, ale i návštěvníci Šumavy jsou s fungováním chirurgické ambulance spokojení a myslím, že ohlasy na ní jsou dobré,“ říká ředitel Nemocnice Sušice Jaroslav Kratochvíl. Největší množství lidí přicházelo na ambulanci během dopoledne a následně zhruba do 16:00 hodin, večer a v noci byl zájem minimální a šlo pouze o ojedinělé případy. Letos také došlo k navýšení počtu lékařů, kteří zde slouží. Zátěž je tak možné rozložit na více lidí a výhodou je také jistota dalšího fungování i v momentě, kdy některý z lékařů vypadne, případně onemocní.

Od podzimu se v Sušici znovu začne také operovat. „Plánovanou jednodenní chirurgii stále řešíme. V současné době jednáme s chirurgy o možnostech spuštění. Je potřeba zjistit kolik pacientů jsme schopni takto ošetřit a jak se o ně následně postaráme. S pojišťovnou to máme předjednané,“ dodává Jaroslav Kratochvíl.