V sobotu se poběží Krajský půlmaraton, řidiče i cestující čeká dopravní omezení

foto: Krajský úřad

Již popáté ožije areál Škodalandu na jaře běžeckým závodem pro malé i velké Krajským půlmaratonem. I tentokrát se běžci mohou těšit na tradiční trasy, nově týmový běh. Na své si přijdou i malí běžci.

V programu i závodu si najde své každý milovník sportu. Pro ty, které neláká výzva půlmaratonské trati, jsou připraveny varianty v podobě kratších tratí Krajská pětka s délkou 5,85 km a Krajská desítka o délce 9,59 km.  Pro ty, kteří mají týmového ducha, jsou připraveny Týmové běhy. Pro nejmenší běžce přináší Krajský půlmaraton také zábavu, a to v podobě krátkých tratí, podle věku malých sportovců.

Závodníci startují na hlavní silnici před areálem Škodaland směrem na obec Litice, proběhnou Šlovice, kde se dají vpravo na město Dobřany. Zde jsme se snažili vyhovět přání zástupcům města Dobřany, původní návrh, kdy trasa vedla po silnici od dálničního přivaděče, byl proto změněn a ve Šlovicích běžci odbočí vpravo a poběží do Dobřan po vedlejší silnici. Z dobřanského náměstí pak běžci pokračují do nedalekých Dobřánek, kde na křižovatce Chotěšovská x Komenského odbočí doprava a běží do obce Lhota, pokračují na okraj obce Valcha, okrajem chatové oblasti skrz Černý Most. Dále značenou cyklostezkou č. 3, přebíhají most přes ústí řeky Radbuzy do nádrže České údolí, poté pokračují ulicí K Lávce až k hlavní silnici – ul. Klatovská, kde odbočují doleva a dobíhají do cíle před areál Škodaland. Trasa bude značena a je vhodná pro trénované sportovce.

S půlmaratonem jsou vždy spojena dopravní omezení

V době konání Krajského půlmaratonu bude omezen provoz obcemi, kterými prochází trať běhů.  Budou též omezeny spoje MHD linky č. 21 a č. 26 a také některé spoje ČSAD.

Parkování pro běžce je zajištěno u areálu, pro další návštěvníky pak bude přístupné parkoviště u ZČU v Univerzitní ulici, odkud je do areálu doveze kyvadlová doprava.