V sobotu se běží Mistrovství ČR v krosu dospělých a juniorů

ilustrační foto

V sobotu 24. listopadu se v golfovém areálu Alfrédov (nedaleko Kostelce u Stříbra) uskuteční Mistrovství České republiky mužů, žen juniorů a juniorek v přespolním běhu. Závodu se zúčastní česká krosová elita v čele s nejlepšími vytrvalci z Mistrovství Evropy v Berlíně Evou Vrabcovou Nývltovou, Simonou Vrzalovou a Jakubem Holušou. Závod je rovněž jedinou možností, jak se nominovat na prosincové Mistrovství Evropy v krosu v nizozemském Tilburgu.

Součástí závodu bude i finále Běžeckého poháru mládeže České republiky. Na start se postaví smíšené štafety krajských družstev dorostenců, starších a mladších žáků. Na své si přijdou i příchozí mladí závodníci, kteří se chtějí proběhnout po mistrovských trasách. Ve vloženém závodě na 1 km mohou startovat všichni žáci základních škol. Je připravený i doprovodný program s hudebním vystoupením před zahájením závodu.

Mistrovství ČR v přespolním běhu se na Tachovsko vrací po dlouhých šedesáti letech a protože se předpokládá velký zájem příznivců špičkové atletiky se naskýtá možnost využít speciálních autobusů, které dopraví zájemce z vlakového nádraží ve Stříbře přímo do areálu závodu. A to jak před akcí, tak i zpět po skončení akce. Návaznost bude vždy na vlaky z Plzně a do Plzně.