V Radčicích došlo k úniku nebezpečné látky

foto: HZS Plzeňského kraje

Aktualizováno 10:15 Všechny záchranné složky zasahují v Radčicích, kde došlo ve firmě HP Pelzer k úniku nebezpečné látky. Podle prvních zpráv naštěstí nikdo nebyl zraněn.

„Na místě máme inspektora provozu, RZP a vozidlo na řešení mimořádných událostí,“ uvedl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha s tím, že na místě naštěstí nebylo nutné nikoho ošetřit.

Podle mluvčí hasičů Pavly Jakoubkové šlo o únik látky, která mohla vybouchnout. .V technologické místnosti uniklo asi 300 litrů kapaliny Dimethyl-amino-propyl-amin. Jedná se o velmi nebezpečnou látku, je toxická, hořlavá, výbušná a dráždí oči i kůži,“ uvedla Jakoubková. Podle ní látka unikla pouze v objektu, není ohrožen nikdo ze zaměstnanců ani životní prostředí v okolí firmy. Všichni pracovníci se evakuovali včas sami, nikdo se látkou nepotřísnil ani nenadýchal jejích výparů. „Hasiči zasahovali v protichemických oblecích a dýchací technice. Uniklou kapalinu zasypávali sorbentem a jímali do speciálních nádob. Ty si následně převezme firma, která zajistí ekologickou likvidaci,“ dodala mluvčí.