V půlce března přivítá KD Šeříková Mňágu a Žďorp, Kohn i Michala Pavlíčka

Mňága a Žďorp

Polovina měsíce března bude v KD Šeříková patřit značně různorodým interpretům. Přivítáme zvučná jména jako Michal Pavlíček či Mňága a Žďorp, o slovo se hlásí také parta zkušených muzikantů vystupující pod názvem Kohn. Zajímavou novinkou bude pak Rockabilly Night, večírek ve stylu muziky 50. let blízké rock’n’rollu.

Kohn

Mňága a Žďorp položila základy naší alternativně rockové hudební scény a v textech zaujala svou poetikou „z malého města, kde není co dělat“. Své rodné Valašské Meziříčí tím jednou provždy dostala na hudební mapu naší republiky. Písničky jako Hodinový hotel či Made In Valmez znali v té době všichni od šestnácti do třiceti a jejich texty odrážely svět mladých dospělých v čerstvě porevoluční době. Dnešní Mňága a Žďorp je kapelou spíše folkovou, vyzrálejší, klidnější, stále však dobře sehranou, a Petr Fiala stále zpívá písničky, které mají co říct. Přijďte se přesvědčit 14. března do KD Šeříková.

15. března bude KD Šeříková hostit kapelu, která si bude užívat výhody domácího prostředí – plzeňskou skupinu Kohn. Ta vznikla teprve před pěti lety, muzikanti, kteří jí za těch pět let existence prošli, jsou však ostřílení ex-členové kapel Odyssea, Sifon či Jabkowitz. Melodický a dobře zahraný hardrock si brzy našel cestu k posluchačům a dnes patří Kohn k oblíbeným západočeským interpretům.

16. března se ovšem KD Šeříková pořádně roztancuje. Řádit do rytmu rockabilly muziky můžete i vy, pokud se zastavíte na Rockabilly Night a pár piv. Dámy nezapomenou na patřičně navlněné vlasy a stylové šaty v duchu 50. let. Zahrají domácí plzeňská kapela The Mordors, The Train Robbers a Mr. Teddy and the Sidekicks.

Michal Pavlíček

Michal Pavlíček je zárukou vysoké umělecké kvality i písniček, které najdou příznivou odezvu u publika. Zkušený kytarista a skladatel pokračuje v úspěšném turné Pošli to tam ke stejnojmenné nové desce. Do KD Šeříková přijíždí 17. března v doprovodu tria hudebníků. Jeho nová tvorba je pestrá jako hosté, kteří se na ní autorsky podíleli – Richard Müller, Monika Načeva, Jan Sahara Hedl či Michal Horáček. Různorodý bude také koncertní program – vedle nových skladeb zazní také známé a osvědčené Pavlíčkovy skladby, na které se fanoušci těší.