V prostorách kina vzniká nové loutkové divadlo

Loutkoherci z Domažlic se dočkají nových prostor

Loutkové divadlo v Domažlicích má dlouholetou tradici. Jeho historie sahá až do 19. století. Přesto, že byla v roce 1996 scéna v domažlickém pivovaru zbourána, podařilo se ji o dvanáct let později obnovit a od té doby se opět těší velké přízni dětských diváků. Loutkoherci měli od té doby až do současnosti k dispozici prostory učebny Městského kulturního střediska v Domažlicích.

Nyní jim vzniká zbrusu nové zázemí v kině Čakan, v prostorách zdejší bývalé šatny. Práce jsou v plném proudu. Součástí loutkového divadla bude i filmové plátno,   prostory tak bude nutné po stavebních úpravách ještě technicky dovybavit (zvuk, osvětlení a projekce). Díky tomu bude možné divadlo využít i k pořádání přednášek nebo klubových filmových představení. Variabilita prostoru umožní i pořádání komorních divadelních představení malých forem.

„Jsem rád, že loutkoherci získají moderní a dostatečně velký prostor, který bude velmi dobře technicky vybaven. Za svoji obětavou práci a nadšení pro věc si jej zaslouží. Věříme, že nové loutkové divadlo bude mít své diváky a poskytne jim dostatek pohodlí,“ uvedl ředitel Městského kulturního střediska v Domažlicích Kamil Jindřich.