V Polsku jsem si na úspěchy zvykl, hrát o titul v Česku je motivace, říká plzeňská posila

foto: FCVP

Ročník 2018/2019 bude v následujících týdnech teprve vrcholit, Viktoria Plzeň již ale zbrojí i na ten další. Tříletou smlouvu s klubem podepsal bývalý reprezentační obránce či záložník Adam Hloušek. „Jde o velkou motivaci, člověk sice zatím neví, jaké předkolo evropských pohárů se bude hrát, ale už to samo o sobě je velká motivace. Navíc doufám, že to bude jako poslední sezony, že se bude hrát o titul, to je také ohromná motivace. Titul v Česku totiž nemám a v Polsku jsem si na úspěchy už zvykl, tak doufám, že o něj s Plzní budu bojovat,“ uvedl Hloušek pro klubový web.

Proč jste se rozhodl pro návrat do Česka?
V Legii mi končí smlouva a dopředu jsem si říkal, že určitě nechci čekat, až mi doběhne a vybírat si, protože to je také velké riziko. Chtěl jsem mít ke konci sezony už klid a soustředit se na důležité zápasy s čistou hlavou. Měl jsem ještě nějaké nabídky třeba z východní Evropy nebo také z Ameriky, ale do toho jsem nechtěl jít, chtěl jsem mít jistotu pevného zázemí. Na Ameriku si navíc myslím, že je čas, protože chci bojovat o evropské poháry a o titul, proto jsem se rozhodl pro návrat. Je mi 30 let, ale stále chci hrát na nejvyšší úrovni a bojovat o ty nejvyšší příčky a o evropské poháry. Proto jsem upřednostnil Plzeň.

Máte za sebou několik let v zahraničí. Co vám to dalo?
Dalo mi to opravdu hodně. Hrál jsem několik let v Německu, v jedné z nejlepších lig na světě, takže tam se to posbíralo snadno. V Polsku se to vyvrbilo v to, že jsem tu zažil nejlepší léta v kariéře, největší úspěchy, o zkušenosti také nebyla nouze, protože jsme si zahráli Ligu mistrů a postoupili z ní do vyřazovací fáze Evropské ligy, navíc jsme třeba doma remizovali 3:3 s Realem Madrid. Doufám, že mi získané zkušenosti pomůžou, abych mohl být s Plzní co nejúspěšnější.

Znáte někoho z plzeňské kabiny?
Ano, v týmu je hodně kluků, které jsem potkal v reprezentaci – ať už v mládeži, nebo v áčku. Shodou okolností jsem kluky hodněkrát potkal také na soustředění s Legií, například na Maltě či ve Španělsku, dokonce jsme proti sobě i hráli.

V kariéře vás hodně brzdila zranění, jak na tom momentálně jste po této stránce?
Nejhorší období jsem měl v Německu, to člověk skousával trochu hůř, když prodělával druhou rekonvalescenci. Po návratu si třeba člověk řekne, že už je zpátky, ale furt tam něco chybí. Každý, kdo si tím prošel, mi dá za pravdu – ty ztracené měsíce byly znát. Až v Polsku se víceméně všechno dalo do pořádku a dostal jsem se tam, kde jsem chtěl být. Dodalo mi to zkušenosti, srovnal jsem se s tím a začal jsem na sobě více pracovat na hřišti i mimo něj, více se věnuju svému tělu. Cítím se určitě mnohem lépe, než jsem se cítil dřív.

Budete teď sledovat Viktorku? Jaký očekáváš vývoj skupiny o titul?
Já už českou ligu teď začal sledovat více. Samozřejmě ty přední kluby jsem sledoval celou dobu, nešlo si třeba nevšimnout úspěchů Plzně v evropských pohárech, tam jsem koukal na každý zápas. V této sezoně se všude psalo, že ztráta na Slavii je veliká, ale česká liga je nevyzpytatelná. Slavia má náročný program a ztráta už je menší, Viktorka je hodně zkušený tým a já sám vím z Polska, kde také máme nadstavbu, že i desetibodová ztráta před nadstavbou nemusí nic znamenat. V těch závěrečných zápasech se hraje víceméně pokaždé o šest bodů, každá ztráta hodně bolí. Může se stát cokoliv a budu Viktorce fandit, aby ztrátu ještě zmenšila a zabojovala o titul.