V Plzni začíná výstava v rámci projektu Do práce na kole

foto: Fresh Air Gallery

Podchodem, ve kterém působí Fresh Air Gallery, jezdí často cyklisté. Během května jich bude více – budou tudy šlapat Do práce na kole. Rozmanití cyklisté s rozmanitými cíli. Jim pro potěšení a kolemjdoucím pro inspiraci je věnována výstava Rozmanitost cyklistů. K vidění bude od 8. do 18. května.

Počínaje jarní cyklojízdou, rozeběhla se řada letošních cyklistických událostí. Příspěvkem k nim chce být i výstava Tomáše Macka ve Fresh Air Gallery. Na stěnách bude zobrazeno osm rozmanitých druhů cyklistů, cyklistky nevyjímaje. Tak, jako dává cyklojízda dohromady pestrou škálu lidí v sedlech kol, setkají se zástupci rozdílných typů cyklistů na zdech podchodu. Pospolu se projede městská cyklistka s cyklotrampem nebo rekreační cyklista s cyklistou praktickým a jejich duše ochrání cyklistický anděl.

[quote_box_center]Tomáš Macek (* 1984) považuje jízdní kolo především za dopravní prostředek, a tím jezdí po městě i na vandry, sám i s potomky, nalehko i s kontrabasem na zádech, rychle i pomalu. Je členem iniciativy Plzeň na kole. Živí jej pedagogická a výtvarná činnost.[/quote_box_center]