V Plzni začal třetí ročník soutěže FIFA na playstationu, dorazili i profesionálové

foto: Plzeňský šampionát

Už třetí ročník Plzeňského šampionátu začal svým úvodním turnajem minulý víkend v Sokolovně Bolevec. Jeho vítězem se stal Martin Štěpán, který ve finále porazil obhájce Jana Konopáska. V duelu o bronz se radoval Radek Rozsívač.

Prvního turnaje nového ročníku Plzeňského šampionátu se zúčastnilo 30 hráčů. Roli jednoho z hlavních favoritů potvrdil jeden z profesionálních hráčů Martin „Caster“ Štěpán, který si ve finále poradil s obhájcem vítězství loňského ročníku Janem Konopáskem. „Organizátoři mi napsali, zda bych se nechtěl zúčastnit. Já ale mívám o víkendu zápasy, ale řekl jsem, že pokud mi to vyjde, tak bych se podívat mohl,“ popsal cestu na turnaj vítězný Štěpán.

foto: Plzeňský šampionát

Popularita E-sportů rok od roku stále stoupá. „Každý turnaj máme třeba 5-10 hráčů nových, což je super. Teď jsme tady měli i kluka z Děčína,“ prohlásil organizátor Plzeňského šampionátu David Schmirler. Už loni se navíc začali o tuto soutěž zajímat i profesionální hráči. „Stará sezóna měla dobrou úroveň, pravidelně chodilo 32 účastníků, což je maximum na daný turnaj. Začali jezdit i profesionálové. To se rozrostlo, teď už jich dorazilo pět. Jsme spokojeni, že i tihle hráči mají zájem. Snažíme se, aby každý turnaj byl lepší. Od minulé sezóny jsme zase udělali kus práce, například budou lepší statistiky,“ dodal Schmirler.

Třetí sezóna bude mít opět 10 turnajů. Další se koná v Sokolovně Bolevec už 17. března. Nový vítěz pak bude známý v lednu 2020.