V Plzni vyroste ubytovna pro hokejovou akademii

foto: M. Osvaldová

U tréninkové haly u Home Monitoring Arény vznikne ubytovna a zázemí pro mladé hokejisty. Stavba za zhruba 55,3 milionu korun bez DPH bude dokončena příští rok na podzim.

„Mám radost, že se to realizuje. Hlavně z důvodu toho, že se podporuje výchova mladých talentů. Mladí sportovci potřebují tyto prostory. Budeme velmi tlačit na to, aby se všechno stihlo v termínech tak, jak má být, a sezóna byla zahájena nejpozději v září,“ prohlásil první náměstek primátora Roman Zarzycký.

foto: M. Osvaldová

Třípatrový objekt vyroste v místě stávající jednopatrové stavby u druhé ledové plochy. Budou v něm šatny, rolbovna, zázemí tělocvičny, tělocvična, ubytovací pokoje, fitness, sklad či společenská místnost. „Pokoje vzniknou ve druhém a třetím podlaží, celkem se jedná o dvacet dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním zázemím. Součástí bude tělocvična o rozměrech 10 x 25 metrů s výškou přes dvě podlaží, dále také technické a skladové prostory, objekt bude mít výtah, v přízemí pak zázemí pro druhou ledovou plochu, rolbovnu a velín hokejové haly,“ přiblížil Roman Zarzycký. Ve druhém patře vznikne pro potřeby hokejové akademie také fitness, ve třetím pak zasedací místnost včetně zázemí s kuchyňkou a prádelna.

Do projektu Regionální plzeňské hokejové akademie (RPHA) bylo zařazeno 84 hráčů ve věku 14 až 20 let. „Celý projekt navazuje na program sportovních tříd. Výrazným ukazatelem progresu je, kromě vynikajících medailových umístění týmů akademie v celorepublikovém měřítku, i to, že každým rokem narůstá počet mládežnických reprezentantů České republiky z našeho klubu a daří se je i následně zapracovávat do seniorského týmu HC ŠKODA PLZEŇ,“ uvedl vedoucí RPHA Petr Vojan.