V Plzni vyjedou o víkendu historické vozy

foto: Plzeň TV

Oslavy stého výročí vzniku republiky oslaví také pracovníci dopravního podniku v Plzni. V těchto dnech dokončili přípravu historických vozů, které vyjedou o víkendu na běžné trasy v centru města. Jedná se o tramvaj, trolejbus a autobus.

Všechny vozy, které v sobotu a v neděli projedou Plzní, byly vyrobeny v 60. letech minulého století. „Tramvaj typu T1, kterou budeme vypravovat tento víkend, je z roku 1956. Je to vlastně původní plzeňský vůz. Tyto tramvaje jezdily v Plzni až do roku 1987 v pravidelném provozu,“ prozradil technik elektrické dráhy PMDP Jiří Trnka.

Lidé se v centru mohou svést i dalšími historickými vozy. Připraven bude autobus Škoda RTO a také trolejbus Škoda 9TR. Tito krasavci nyní stojí v depu a ven vyjíždějí mimořádně. „Lidé se naučili využívat historické vozy při výjimečných událostech. Oblíbený je autobus Škoda RTO. Ten vyjede třeba i na svatbu,“ řekl projektant dopravy autobusů PMDP Ondřej Liška.

Historické vozy budou jezdit v sobotu 27. října i v neděli 28. října od 11 do 16 hodin na obvyklých trasách v centru města. Pro tuto akci jsou připravené speciální jízdenky. Jedno jízdné bude stát 28 korun.