Plzeň hostí velké mezinárodní střelecké závody, dorazil i český talent Nepejchal

foto: plzen.eu

Od středy 1. do neděle 5. května 2019 bude na Armádním stadionu v Lobzích bojovat 850 špičkových závodníků ze 38 zemí světa na 50. ročníku Velké ceny osvobození ve sportovní střelbě. Závody jsou veřejnosti volně přístupné. 

„Těší mě, že se Velká cena osvobození Plzně zařadila mezi tradiční plzeňské akce a půl století podporuje a zvyšuje prestiž nejen sportovní střelby, ale i našeho města. Je to výjimečná akce celosvětového formátu připomínající konec druhé světové války, stejně tak jako naše Slavnosti svobody, jež jsou zcela nepochybně největší připomínkou událostí roku 1945 v České republice,“ uvedl primátor Plzně Martin Baxa, který nad akcí převzal záštitu.

Ředitel Velké ceny osvobození olympionik Jan Kůrka připomněl, že o účast na závodech v Plzni je každý rok velký zájem. „Náš střelecký stadion má totiž skvělou balistiku, bez nadsázky je na světě bez konkurence. Je to chlouba Plzně, střelci zde mohou dosahovat nejlepších výsledků,“ dodal.

V Lobzích letos nechybí ani devatenáctiletý talent Filip Nepejchal, který před několika dny zajistil pro Českou republiku další účastnické místo na olympijských hrách v Tokiu 2020. „Chtěl bych se i v Plzni umístit co nejlépe,“ doplnil.