V Plzni v Lobzích byla přepadena pošťačka. Policisté pátrají po dvou pachatelích

ilustrační foto / plzen.cz

Aktualizováno 15:40 Dnes krátce před 9. hodinou došlo v plzeňské čtvrti Lobzy k přepadení poštovní doručovatelky. Dva muži utekli i s penězi, zatím po nich probíhá pátrání.

Zatím neznámý zloděj si na pošťačku počíhal v jednom z domů v ulici Pod Vrchem. Po doručovatelce požadoval vydání peněz, údajně na ní měl mířit střelnou zbraní. Na místo vyjeli plzeňští policisté, kteří jeli prověřovat veškeré okolnosti této události. „Z dosud zjištěných informací vyplývá, že ženu, která v danou dobu doručovala zásilky a písemnosti, přepadli dva muži s dosud nezjištěnou zbraní, kteří z místa utekli neznámo kam. O tom, o jakou zbraň se případně mělo jednat je předmětem dalšího prověřování,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová. V současné chvíli na tomto případu intenzivně pracují plzeňští kriminalisté, kteří pátrají po pachatelích, prověřují veškeré zjištěné informace a dále zjišťují bližší okolnosti celého incidentu.

Policisté žádají případné svědky této události, aby se neprodleně dostavili na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo zavolali na tísňovou linku 158 a pomohli s objasněním případu.