V Plzni si to rozdali maďarští, polští, slovenští a čeští plavci

Celému čtyřutkání, které se konalo 5. – 6. května vládli junioři Maďarska. Však také přijeli i s medailisty z Evropského olympijského festivalu mládeže i z dalších soutěží. Krásnou atmosféru závodů násobilo nádherné počasí, takže závodníci využívali k rozplavání a osvěžení čerstvě otevřený venkovní bazén, kde už teplota vody v průběhu dne přesahovala 23 ° C.

Zambori Gábor zaplaval v Plzni vůbec nejhodnotnější výsledek celé soutěže mezi chlapci podle bodů FINA, a to na 100 m znak (0:56,06). Hatházi Dóra měla absolutně nejhodnotnější výkon mezi děvčaty na 200 m motýlek (2:11,73). Nagy Réka, také ověnčená medailemi z festivalu  EYOT, byla zase v Plzni úspěšná kromě v polohovém závodě na 200 m (2:19,53) a 400 m (4:52,04).

Celou fotogalerii si prohlédněte zde.

Z našich reprezentantů se do trojice nejhodnotnějších výkonů vešla mezi děvčaty na překrásném děleném druhém místě  Lýdie Štěpánková výkonem na 50 metrů prsa (0:32,26) v novém českém juniorském rekordu, která dále vyhrála ještě v osobním rekordu 100 metrů prsa (1:10, 85). Kvalifikovala se na Mistrovství Evropy juniorů v Helsinkách.

I když nefiguruje mezi absolutně třemi nejlepšími, rozhodně na sebe upozornil Sebastián Luňák,  který získal několik  pódiových umístění, vyhrál závod na 200 metrů motýlek (02:03,33), dále 100 m motýlek (0:55,64) a 50 m motýlek (0:25,22)  a druhý byl  na 1 500 metrů volný způsob (6:12,72 ) a také se kvalifikoval na Mistrovství juniorů v Helsinkách. A ještě pódiově úspěšný byl Vojtěch Netrh, první na 50 m znak (0:30,43) a 100 m znak (1:06,22) a třetí na 200 m znak ( 2:22.41).