V Plzni se uctí památka zpěváka ze skupiny Linkin Park

Foto: Hudebníci na zkoušce

Mladí hudebníci z naší metropole se rozhodli před vánočními svátky konat dobré skutky. Nejen že uspořádají koncert, který bude vzpomínkou na velkou americkou legendu, ale také celý výtěžek věnují dětem, které nemohou být s vlastními rodiči.

Datum 20. července 2017 se zapsalo černým písmem do hudebních dějin. Ten den zemřel Chester Bennington, populární zpěvák americké skupiny Linkin Park. Spáchal sebevraždu. Dodnes se vedou spekulace o jeho důvodech. Trpěl depresemi a bojoval s velkými traumaty z dětství. Tato hudební ikona se pro mnohé stala velkým vzorem. „Chester ve mně vyvolal pocit toho, že i člověk s brýlemi to může někam dotáhnout. Dříve totiž brýle nebyly moc cool a najednou se objevil borec, co uměl screamovat a skvěle zpívat,“ řekl plzeňský zpěvák Wenix.

Společně s dalšími muzikanty jako Sylvie & Silver Matte nebo Pearly Second se rozhodl uspořádat koncert na počest zpěvákovi památky. „Mám pocit, že mu to dlužím. Jeho hudba mi pomohla v těžkých životních situacích. Byl a stále je mým velkým vzorem,“ prozradil Wenix.

Anketa: Před koncertem nám hudebníci prozradili:

Koncert, který se uskuteční 30. 11. 2018 v klubu Buena Vista v Plzni, nebude pouze vzpomínkou na Chestera, ale také pomocnou rukou pro Fond ohrožených dětí. „Rozhodli jsme se, že veškeré vstupné, které se vybere, věnujeme zařízení Klokánek v Janovicích nad Úhlavou. Blíží se Vánoce, a tak chceme tento čas zpříjemnit dětem, které nemají milující rodiče a vlastní domov. Součástí programu bude i dražba obrazů od Aleny Čadové a Elišky Zimmelové,“ dodal Wenix.