V Plzni se srazil náklaďák s tramvají. Řidič nákladního vozu je těžce zraněný. (aktualizováno)

Na Palackého náměstí došlo po poledni k těžké dopravní nehodě. Nedaleko Obchodního centra Plaza se srazil nákladní automobil s tramvají. Do Fakultní nemocnice nakonec putovali dva lidé. Jedním z nich je devětadvacetiletý řidič kamionu, který utrpěl těžká zranění, druhým pak čtyřiašedesátiletá žena se středně těžkým poraněním. „ Když dorazily na místo hasičské jednotky, byla tramvaj prázdná, „řekla tisková mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Řidič tramvaje: Mohlo to dopadnout hůř
Ačkoliv je vyšetřování nehody teprve na svém začátku, pravděpodobným viníkem je řidič kamionu. „Přijel zespoda od divadla a snažil se otáčet zpět do směru na Prahu. Na poslední chvíli tramvaj viděl, snažil se to strhnout. Naneštěstí vzal ale sloup. Kdyby nereagoval, tak by tramvaj snad přepůlil,“ prohlásil řidič tramvaje.

Tramvaje nejezdí
Nehoda zcela ochromila provoz tramvají číslo 2. „Z důvodu vážné nehody je linka 2 točena od 12:30 hod. od Světovaru přes Sady Pětatřicátníků zpět na Světovar. V úseku Solní do Skvrňan jezdí autobusy náhradní dopravy,“ uvedly PMDP. Jak dlouho bude likvidace nehody trvat, zatím není jasné. Více fotek najdete zde.