V Plzni se představí bavorská kultura i gastronomie

Treffpunkt

Čtyři dny oslav od dechovky po rock, biergarten, bavorské pivo a chutné lahůdky, ale i den věnovaný rodinám. To vše slibuje Treffpunkt, největší česko-bavorský festival v republice, který se tradičně koná v plzeňské Kreativní zóně DEPO2015 od 16. do 19. května.

„Představíme to nejlepší, co během tříletého projektu mezi Plzní a Regensburgem vzniklo,“ prohlásil manažer projektu Jindřich Jindřich. Festival Treffpunkt se koná už posedmé, počtvrté přímo pod tímto názvem. Na rozdíl od předchozích ročníku bude ještě o den delší. „Vystupujících bude také více, protože jsme část vystoupení přesunuli také ven,“ uvedl Jindřich.

Den před samotným začátkem hlavního programu, ve středu 15. 5. od 16 hodin, mohou první návštěvníci přijít na Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara ZČU na vernisáž výstavy FOTOKA: Mladá fotografie z Plzně a Regensburgu, která zůstane k vidění až do 30.5.

Oblíbená pivní zahrádka se v autobusové hale DEPO2015 otevře již ve čtvrtek 16. 5. od 16 hodin, hudební program začíná v 18 hodin. Milovníci barokní hudby by si neměli nechat ujít večerní vystoupení skupiny Capella Safra v kulisách výstavy Za barokem. Čtvrteční program zakončí plzeňská funková kapela Moodshake. Rovněž v pátek mohou lidé přicházet od 16 hodin. V průběhu odpoledne zazní dechovka, folk, blues i jazz; večer zakončí DJ párty. Ve výstavě Za barokem se odehraje koncert bavorského souboru La Sfera. „Třešinku na pomyslném kulturním dortu představuje bavorský dívčí kvartet Blechbixn, provokující drzými popěvky v jadrné bavorštině. Kapela vystoupí v Plzni zcela poprvé, a to díky podpoře Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v ČR,“ dodal Jindřich.

V sobotu začíná program již dopoledne, a to od podlahy s českou i bavorskou dechovkou. Odpoledne a večer bude malý sál v Klempírně patřit swingu: proběhnou dva taneční workshopy s následnou tančírnou. V nabídce sobotního odpoledne je i nevšední česko-německá prohlídka města Zažij Plzeň! vytvořená Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Večer se ponese v rytmu rock’n’rollu.

Nedělní den bude již tradičně patřit rodinám, které se mohou těšit na loutkové divadlo, workshop bubnování, nebo ukázky jazykové animace.

Kromě kulturního programu bude velkým lákadlem také bavorská gastronomie. Návštěvníci se mohou těšit například na Wurstsalat na mnichovský způsob, plněné preclíky, hovězí pečeni „Münchner Sauerbraten“ se špeclemi, klobásy, či typický bavorský dezert – bramborové placičky s jablečným pyré.

Festival navazuje na rok 2015, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury a bavorské umělce zapojila do svého programu. Vstup na všechny akce festivalu je zdarma.