V Plzni se otevřela nová hospoda. Lidé uvidí do kuchyně a na očích budou mít i pivní tanky

foto: Public Eye

Novou restauraci ComiX Excelent Urban Pub najdou Plzeňané a návštěvníci města přímo za zadní částí katedrály sv. Bartoloměje v domě z druhé poloviny 17. století. Podle historických pramenů tady bývala vůbec první městská radnice, ale také sladovna. Restaurace potěší všechny milovníky piva, špičkové gastronomie, moderního designu a atmosféry světových metropolí.

„Plzeň je s pivem spjatá jako žádné jiné město na světě a být dnes u otevření ComiX Excelent Urban Pubu je pro mě opravdu velkým potěšením. Věřím, že i díky ComiXu, který je městským klubem, restaurací, hospodou i galerií, a našemu pivu Excelent, které je určené zejména pro mladší dospělé, se nám podaří podpořit a zachovat českou pivní kulturu i pro budoucí generace,“ uvedl Paolo Lanzarotti, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.

„Když se v Praze otevřel první z těchto pubů, Zephyr Excelent Urban Pub, hned jsme se jeli podívat a byli jsme nadšení. K uskutečnění myšlenky vybudování podobného pubu bylo nutné najít vhodné prostory,“ vzpomíná na první kontury restaurace Lucie Pošvářová, spolumajitelka ComiXu. „Ty jsme našli v domě, kterým doslova kráčela historie. Bylo pro nás výzvou citlivě prostory zrekonstruovat a zasadit do nich moderní prvky a také technologie, které současný provoz vyžaduje.“

„Celý koncept vychází z Urban Street Artu, typické městské kultury, která je vlastní zejména mladším lidem. Hospody tohoto typu by měly oslovit nejen lidi, kteří v centru města žijí, ale i ty, kteří se za neopakovatelnou atmosférou, gastronomií a vynikajícím pivem spojeným s kulturním programem do centra města vypraví,“ představuje nosnou myšlenku městských pubů Miroslav Peichl, marketingový manažer značky Gambrinus Plzeňského Prazdroje.

 Nový pub chce v první řadě přilákat na zábavu a hudební produkce, ale zároveň poskytnout excelentní zážitky ze stylového interiéru, například s barem se sedačkami z pivních sudů či s pohledem do otevřené kuchyně. Ne náhodou pro ComiX angažovali vyhlášeného plzeňského šéfkuchaře Václava Matouška, který slibuje řadu specialit za přijatelné ceny.
Přes všechny stylové vychytávky bude ale v hlavní roli pivo, resp. Excelent od Gambrinusu. Čepovat se bude ze čtyř pětisetlitrových tanků, které jsou nepřehlédnutelné a jsou dominantou vstupní části pubu. Za kvalitu piva ručí šéf výčepní Luboš Kožnar. Díky tankům má pod rukou pivo nejvyšší kvality a kondici, v jaké opouští pivovar, a čepuje jej do originálního skla. Kromě tankového Excelentu budou na čepu také pšeničný Fénix, jablečný cider Kingswood a nealkoholický Birell.

Další informace a fotografie najdete také na oficiálním facebookovém profilu restaurace.