V Plzni se otevírá nová výstava: Plzeňská Škodovka v proměnách času

Výstava o plzeňské Škodovce v Centru Olympia Plzeň zavede návštěvníky retrospektivně do dob, kdy byl tento závod největším zaměstnavatelem regionu a určujícím prvkem rozvoje nejen Plzně, ale i průmyslového odvětví u nás. Výstava bude v Olympii k vidění ode dneška do 27. června.

Novodobý příběh města Plzně je neodmyslitelně spojen s rozvojem Škodových závodů. Těžko říct, jak by Plzeň bez Škodovky vypadala, protože světový úspěch Škodovky výrazně formoval nejen sociologickou, ale i architektonickou tvář města. Výrobky ze Škodovky společně s plzeňským pivem a nyní i sportovci reprezentují nejen město Plzeň, ale celou Českou republiku po celém světě.

„Architektura Centra Olympia Plzeň je inspirována továrními budovami Škodovky, proto návštěvníkům nyní nabízíme výstavu, která tento plzeňský fenomén sleduje v proměnách času,“ uvádí marketingová ředitelka Centra Olympia Plzeň Lucie Juhászová. Návštěvníci výstavy uvidí kromě velkoformátových fotografií dokumentujících některé historické mezníky závodu i tradiční plechové šatní skříňky a také dva exponáty zapůjčené Science Centrem Techmania.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here