V Plzni se bude zpívat až na dřeň. Na charitativní koncert zamíří 90 zpěváků z celé republiky

foto: M. Svoboda

O nadcházejícím víkendu zamíří do Plzně více než 90 zpěváků z celé České republiky, aby si pod vedením dvou renomovaných zahraničních dirigentů, Davida Daniela a Ruth Waldron, zazpívali gospel.

foto: M. Svoboda

Již jedenáctý ročník workshopu Gospel (až) na dřeň pak v neděli 31. března vyvrcholí velkým benefičním koncertem ve prospěch Nadace pro transplantace kostní dřeně, který začíná v 18 hodin v Betlémské kapli v plzeňské Husově ulici (Maranatha). Vstupenky budou k dispozici na místě hodinu před začátkem koncertu. Koncert zahájí plzeňský soubor Touch of Gospel pod vedením Michala Beránka a všechny zpěváky doprovodí výborní muzikanti z kapely Moodshake a skvělý klavírista Martin Krč, který vyučuje na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. Zazní moderní gospel od autorů jako je Fred Hammond, Larry Trotter nebo Hans Christian Jochimsen.

foto: M. Svoboda

„Workshop Gospel (až) na dřeň začal v roce 2009 poměrně nesměle. Letos se však zaplnila místa ve sboru během 14 hodin a dirigenty tak čeká práce s dosud největším gospelovým souborem, který kdy v Plzni zpíval. Závěrečný koncert mívá úžasnou a jedinečnou atmosféru, na kterou se všichni moc těšíme, ” říká Michal Beránek, dirigent sboru Touch of Gospel a člen pořádajícího spolku Gospel Train.

Vstupné v loňském roce nadaci přineslo více než 31 000 korun.