V Plzni se běželo pro děti s poruchou autistického spektra

Za překrásného jarního počasí se uskutečnil v Borském parku již třetí ročník charitativního rodinného modrého běhu Run for ProCit. Výtěžek je určen rodinám, které pečují o dítě s poruchou autistického spektra. Přispět bylo možno zaplacením startovného nebo zakoupením drobného dárku v den závodu.

Start dvou dětských běhů ( na 400 a 800 metrů ), kterých se zúčastnily  i děti s autismem, se uskutečnil po desáté hodině. Pak následoval běh na 2 km, po něm na 5 km, zpestřením byl dobrovolný úsek trasy s modrým překvapením (práškování modrou barvou) . I nafukovací balonky nebo oblečení některých účastníků byly modré. A k tomu ještě modrá obloha bez jediného mráčku.

U běhu na 2 km a 5 km byl poprvé měřen čas a byli oceněni tři nejlepší běžci v každém závodě.

Muži, 5 km

1. Sobotník Adam (z týmu šmoulíků „ Spartan Race training group Plzeň“, kteří byli v modrém)
  2. Ondráček Zdeněk
  3. Nedvěd Roman

Celé dopoledne moderoval Stanislav Jurík, hlavní duší akce byla ředitelka Irena Vítovcová, mnoho pro organizaci závodů udělal i Přemysl Švarc, známý triatlonista, který pomáhal při startech závodů a v dětských závodech působil jako vodič. Zúčastnila se  i řada známých osobností, např. místostarosta ÚMO Plzeň 3 Procházka nebo ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková.

Pro děti byl připraven skákací hrad, malování na obličej  a řada soutěží. Pro sběratele suvenýrů fotobudka Selfie MAT, s možností nechat si zpracovat běžecký portrét nebo karikaturu, polévka od vegetariánského bistra Satyr a mnoho dalšího.