V Plzni řádí vykradači chat, jen na Lochotíně šetří tři případy

ilustrační foto / pixabay.com

Hned tři případy vloupání v chatových oblastech šetří policisté z obvodního oddělení Plzeň 1. Po lupičích prozatím bezvýsledně pátrají.

K prvnímu vloupání došlo v době od 12. až 18. dubna 2019, kdy dosud neznámý pachatel vnikl na oplocený pozemek zahrádkářské kolonie v Plzni, a nezjištěným způsobem odstranil branku a přes pozemek přešel ke kolně. „Násilím překonal vstupní dveře a odcizil nezjištěné množství nářadí. Poté se přemístil k zahradnímu domku, kde poškodil okno, kterým následně pronikl dovnitř,“ uvedla policejní mluvčí Alena Nováčková  s tím, že si zloděj odnesl převážně elektrické spotřebiče, nářadí a plynovou pistoli. Majiteli tak vznikla škoda přesahující 12 000 korun.

V době od 17. na 18. dubna 2019 pak zloděj vnikl na oplocený pozemek v chatové oblasti v Plzni na Lochotíně a následně násilím překonal vstupní dveře do chaty. „Prostor zloděj důkladně prohledal a odcizil vše, co mu přišlo pod ruku. Majiteli vznikla škoda přesahující 15 000 korun,“ upřesnila Nováčková.

Další krádež se stala v době od 14. až 15. dubna 2019. „Neznámý pachatel vnikl nezjištěným způsobem na oplocený pozemek v Plzni na Lochotíně. Poté vytlačil okno u chatky, do které neoprávněně vnikl. Pachatel zde nic neodcizil, takže majiteli nevznikla žádná škoda na majetku,“ dodala.

Policisté z obvodního oddělení Plzeň 1 ve dvou případech zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež vloupáním a ve třetím případě pro přečin porušování domovní svobody. Případy se nadále zabývají a po pachatelích pátrají.