V Plzni proběhlo Mistrovství ČR v disco dance, hip hopu a electric boogie

foto: V. Čermák

Středisko volného času RADOVÁNEK a Spider Dance Company uspořádaly ve spolupráci s Czech Dance Organization Mistrovství České republiky v disco dance, hip hopu a electric boogie – Czech dance masters 2018.

Plzeňská taneční škola Spider Dance Company má již třiaadvacetiletou tradici a patří ke stálicím na plzeňské taneční scéně. V současné době evidují téměř 300 tanečníků ve věku od 3 – 50 let. Ve své činnosti se zaměřují na výuku tance dětí a mládeže, dále též na příležitostnou činnost zahrnující soutěže, práci s talenty, pořádání akcí, vzdělávací workshopy, prezentační a komerční vystoupení. Studio je od roku 2000 členem Czech Dance Orgnization – největšího registrovaného svazu v ČR. Soutěžilo se v tanečních kategoriích sólo, duo a malá skupina. Na tanečním parketu se vystřídaly věkové kategorie malých dětí, dětí, juniorů, dospělých a dospělých II (od 31 let).

Celou fotogalerii si prohlédněte zde.

Toto veliké sportovní klání s obrovským nasazením všech tanečníků, se světelnými efekty, ve všech věkových kategoriích a množství jednotlivých soutěžních kol, kvalifikací, semifinále a finále výborně zvládl domácí dvacetičlenný tým organizátorů a dobrovolníků pod vedením ředitelky mistrovství Jany Kohoutové. Po oba dny se soutěžilo od 8 do 22 hodin. Ve všech těchto kategoriích hledala porota z celé České republiky nejen mistry, ale také ty, kteří nás budou reprezentovat na mezinárodních soutěžích International Dance Organization.

První den patřil tanečním stylům hip hop a electric boogie a byl inspirován seriálem z 90. let Fresh Prince a zúčastnilo se ho 420 soutěžících v přítomnosti třech stovek diváků. Druhý den se nesl v rytmu disco dance a ve stylu Tropical Party a soutěžilo 630 závodníků před více než 600 diváky. Akce se stala vyvrcholením podzimní taneční sezóny Czech Dance Masters 2018.

Kromě ředitelky soutěže Jany Kohoutové a jejího týmu a za účasti prezidentky Czech Dance Organization, která také působila i v porotě, měli také veliké množství náročné práce členové poroty obou soutěžních dnů. Hlavním vedoucím soutěže byl po oba dny David Nováček. První den desetičlennou porotu vedla Dana Klasnová, druhý den Pavla Kucerczyková. Skvělí byli i oba moderátoři, Barbora Guzdková a Tomáš Haas.

Úspěch na MČR v Plzni slavila Nathaly Placzková, známá z letošního Street Battle Jam v DEPU2015.