V Plzni proběhla tradiční amatérská taneční soutěž Street Battle Jam

foto: V. Čermák

Festival Street Battle Jam pořádal už poosmé v DEPU2015 zapsaný spolek Ponton za podpory Plzeňského kraje, Magistrátu města Plzně, ÚMO Plzeň 3 a za pomoci DEPA 2015.

Ponton, z.s. je nezisková organizace, která se věnuje dětem a mladým lidem ze sociálně méně podnětného (znevýhodněného) prostředí. Jejich snahou je zapojit tyto děti a mládež do řady činností spolku, vzpomenout lze např. klub Pixla, hudebnu nebo parkourový park pod saským mostem v Plzni. Současně pak další adepty vyhledávají přímo v terénu a to v Plzni, ale také i v Příbrami. Denně je tak podpořeno na sto příslušníků mladé generace.

Akce se díky tomu stává místem, kde se setkávají amatéři s profesionály, a mladí lidé ze sociálně vyloučených lokalit a z většinové společnosti.Propojuje různé taneční styly – breakdanc, popping a hiphop.

O organizaci celého festivalu se staral činorodý tým z Pontonu z.s. v čele s Petrou Káčerkovou spolu s Pavlou Pohlreichovou, Michalem Benešem a dalšími. Neobyčejně emotivním moderátorem byl Peter Oláh. Soutěžící posuzovala i letos porota z řad již velmi zkušených tanečníků, a to Jana Kohoutová (SVČ Radovánek Plzeň a Spider Dance Company), vítěz minulého ročníku Ondřej Brechličuk a Vitor Taveres Mendes (Portugalsko, toho času působící v Praze). V průběhu programu vystoupilo i několik tanečních skupin a Vitor Tveres Mendes vedl čtyřicetiminutový taneční workshop a i zarapoval. Celou fotogalerii najdete zde.

Vítězové v mladší kategorii 6 – 9 let:

1.Nathaly Placzková

2.Antonio Kotlar

3.Adéla Mensíková

Vítězové ve střední kategorii 10 – 14 let:

1.Marie Danielová

2.Patrik Otta

3.Marcel Kojzar

Vítězové v kategorii starších 14 – 22 let

1.Charlie Vichnarová

2.Natálie Hanusová

3.Markéta Klimbová