V Plzni proběhla slavnostní tělovýchovná akademie ke 100. výročí republiky

foto: V. Čermák

Ve zcela zaplněné Sportovní hale TJ Slavoj Plzeň uspořádala Plzeňská krajská asociace Sport pro všechny(KASPV) v sobotu 17. listopadu 2018 Slavnostní sportovní akademii k stému výročí vzniku Československa. „Akce se chystala po celý rok a připravovalo ji 15 organizátorů, 22 cvičitelů a v celkem 20 skladbách vystoupilo více než 200 dětí,“ řekla ředitelka akce a místopředsedkyně KASPV Oldřiška Syrovátková.

Program byl sestaven jako ukázka náplně činnosti KASPV. Nechyběla tedy gymnastika, atletika, aerobic, tanec, pohybové skladby a další. Asociace Sport pro všechny nabízí pohybové aktivity pro děti od dvou let, přes žactvo, mládež až pro seniory. A právě pro ně byly v letošním létě uspořádány Sportovní hry seniorů v prostoru za Plazou. „Už je známý také termín pro příští rok. Sportovní hry seniorů se uskuteční 11. září 2019,“ potvrdila další z organizátorek Alena Kostadinovová.

Z bohatého programu akademie je třeba jmenovat VČELKU MÁJU rodičů a dětí ASPV Nýřany s cvičitelkami Z.Cinkovou, J.Boudovou a A.Kotvovou nebo BLEŠÍ OLYMPIÁDU předškolních dětí, rovněž z Nýřan s cvičitelkami R.Kinkorovou a K.Holou či VEČERNÍČEK předškolních dětí ASPV Slavoj Plzeň s cvičitelkou J. Sovovou.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.

Rozhodně zaujali i NÁMOŘNÍCI (mažoretky Junior club Plzeň), AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ (mladší žactvo ASPOV Tlučná), SOYLUNA (Mladší žactvo ASPV Tlučná), EMIL A DANA – Olympijská láska (starší žákyně aerobic klub LADY Plzeň), NĚCO ZE MNE (starší žákyně Studio 22 Plzeň), HELČA A MAJKL (tým cvičitelek s cvičenkami ASPV Horšovský Týn), Z ULICE DO TANEČNÍCH (starší žákyně ASPV Tlučná), FITNES TÝM CHICAS ESPANOLES (dorostenky, aerobic Klub LADY Plzeň, SAXÁNA (cvičitelky ASPV Nýřany), KOVBOJKY (mažoretky-starší žákyně a dorostenky Junior club Plzeň), TANGO LADIES (dorostenky ASPV Nýřany), FITNES TÝM-SVATÁ ŠESTKA (starší žákyně aerobik klub LADY Plzeň).

K ozdobě akademie patřilo vystoupení skupiny cvičenek z plzeňské župy České obce sokolské s ukázkou skladby předvedené na XVI. Všesokolském sletu v Praze letos v červenci. V závěru pak po vystoupení BOB JUMP žákyň z ASPV Nýřany celý program uzavřelo společné cvičení všech cvičenek a cvičitelek ASPV Horšovský Týn, které připravily A.Kaufnerová a M. Lindauerová.