V Plzni mělo premiéru první novocirkusové divadelní představení

foto: V. Čermák

Premiéra prvního plzeňského novocirkusového představení En-ten-tiky se konala v pondělí 15. října 2018 v Moving Station. Představení je kombinací pohybového divadla, nového cirkusu a jemného humoru a vzniklo pod záštitou zapsaného spolku Žongléros. Ve zcela zaplněném hledišti se během představení vytvořila skvělá atmosféra a po jeho skončení se hlavní představitelé dočkali zaslouženého bouřlivého potlesku a několikrát museli zpět na scénu.

En-Ten-Tiky  (En – pohybové divadlo a akrobacie, Ten – o pěti elementech v pěti osobnostech, Tiky – o hrách v nás ) je novocirkusové představení kombinující akrobacii a fyzické divadlo. Je to společenská akrobacie o tom, že být dospělý neznamená přestat si hrát. Členové Žongléros Ansámbl a uskupení High5 připravovali  představení En-Ten-Tiky více než dva roky. Celou fotogalerii najdete zde.

  • Režie: Uskupení High5, které vzniklo před dvěma lety a tvoří ho pět členů Žongléros Ansámbl a prvním společným projektem je právě představení En-Ten-Tiky.
  • Choreografická supervize: Markéta Vacovská
  • Light design: Moving Station – Jonáš Špaček, Petr Beránek
  • Účinkují: Jan Brand, Jiří Hlaváč, Jiří Misař, Lucie Misařová, Martina Vaněčková

Žongléros z.s. se věnuje tvorbě autorských vystoupení jako Žongléros Ansámbl, pořádá kurzy a workshopy pro širokou veřejnost a rozvíjí cirkus pod hlavičkou Cirkulária. A od roku 2010 organizuje již tradiční, známé a oblíbené Festivaly Žonglobalizace v Borském parku a v letošním roce už i v Mlýnské strouze.