Boj o velkou radnici v Plzni skončil remízou. ANO i ODS budou mít 13 mandátů

foto: plzen.cz

Aktualizováno 7.10. v 08:20: Nejsilnějšími stranami na plzeňské radnici se staly ANO a ODS. Získali nejvíce voličských hlasů. ANO 22,2 a ODS 22,11%. V zastupitelstvu budou mít stejný počet křesel. Volební účast v Plzni byla nad 39 procenty. Bezprostřední ohlasy politiků čtěte zde.

Na třetím místě je Česká pirátská strana – má 11,68 % a obsadí v zastupitelstvu 7 pozic. Na velkou radnici míří ještě TOP09, a KDU-ČSL – Pravá volba pro Plzeň. Obě strany mají shodně 4 křesla. ČSSD a KSČM berou po třech mandátech. Do Zastupitelstva města Plzně tedy usedne 7 politických subjektů, dalších devět stran a hnutí končí za branami velké radnice.

Na obvodě Plzeň 1 vyhrálo ANO a v 27tičlenném zastupitelstvu bude mít 8 křesel. ODS obsadí 5 míst. Po třech zastupitelích budou mít Piráti a ČSSD. Komunisté, Lidovci, TOP09 a PRO Plzeň získali na plzeňské jedničce po dvou zastupitelských postech.

Také v centrálním obvodě zvítězilo ANO a má 9 mandátů v zastupitelstvu, které má 33 členů. Druzí skončili občanští demokraté a zabrali 7 křesel. Třetí Piráti získali 4 pozice, o jednu méně má TOP09. Po dvou zastupitelích na Plzni 3 má KDU-ČSL, Nová Plzeň s Jiřím Strobachem, KSČM, ČSSD a SPD.

Na Slovanech vyhrála ODS. Na radnici Plzeň 2 usedne 11 jejích zastupitelů. ANO na druhém místě má 7 mandátů. Po dvou křeslech získali Piráti, TOP09, KDU-ČSL a ČSSD. Na řízení obvodu Plzeň 2 se bude podílet také jeden komunistický zastupitel.

Také Plzeň 4 zažila velmi vyrovnaný výsledek. ANO i ODS získaly 7 křesel v doubraveckém zastupitelstvu. ČSSD má 4 mandáty. Piráti získali na Doubravce 3 zastupitele, o jednoho méně TOP09. Po jedné pozici pak mají KSČM a KDU-ČSL.