V Plzni je k vidění ojedinělá výstava medvědů

foto: Plzeň TV

Muzeum strašidel v Plzni na náměstí Republiky zve na výstavu s názvem Medvěd, kam se podíváš. Stovky medvědů nejrůznějších velikostí, barev a stáří můžete vidět každý den od 10 do 18 hodin. Výstava není definitivní – pokud doma máte plyšového medvěda, kterého se chystáte vyhodit, nedělejte to! Raději ho přineste do Muzea strašidel.

„Sbírka vznikla jednoduše. Úplně na začátku byla hromada medvědů, vyhozená u popelnice. Zachránili jsme je a začali k nim sbírat další. Medvěd je hračka, kterou měl každý z nás a je to symbol dětství,“ říká šéf Muzea strašidel Zdeněk Zajíček.

Největší medvěd, kterého na výstavě uvidíte, měří dva metry. Ten nejmenší je keramický a má pouhý jeden centimetr. Nejstarší medvěd je přibližně z roku 1910. Další je dovezený z Olympijských her v Moskě a jeden kousek pochází z Japonska. „Jedna hodná paní nám donesla medvídka, který s ní absolvoval poválečný odsun,“ dodává Zdeněk Zajíček.

S výstavou je spojena i soutěž. Zkuste si tipnout anebo spočítat, kolik je na výstavě medvědů a můžete vyhrát! Soutěžíme se přímo v muzeu anebo na facebooku. Muzeum zve k návštěvě i mateřské a základní školy, pro které je připraven speciální program. Rezervace je možné provádět na telefonu 602 245 537. Výstava potrvá do 6. ledna.